İŞLEM REHBERİ

İşlem Rehberi

• Hizmetin Seçilmesi 

Borçelik Teknik Akademi Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen adaylar, başvuru süreci öncesinde hangi Ulusal Yeterlilik ve birimlerinden belge almak istediğini belirlemesi gerekmektedir. Bu konuda web sayfasında bulunan ‘’Mesleki Yeterlilik Belgelendirme’’ menüsünden sektörler kısmında bulunan belgelendirme programlarını inceleyerek veya Borçelik Teknik Akademi iletişim numarasını arayarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz. 

Borçelik Teknik Akademi mesleki Yeterlilik Belgesi alınacak mesleki yeterlilik ve birimlerin netleştirilmesi sonrasında web sayfasında bulunan ‘’Online Başvuru ve Ödeme’’ sekmesinden ‘’Belgelendirme Başvuru’’ kısmı seçilerek online başvuru yapabilirsiniz. Online Başvurunuzun gerçekleştirilmesi adına https://borcelik.voc-tester.com/basvuru web adresine yönlendiriliyor olacaksınız. Yönlendirilen sayfa üzerinden mevcut durumunuza göre başvuru türünü seçebilirsiniz. 

• Başvuru Türü’nün Seçilmesi 

Online başvuru sayfasında aşağıdaki başvuru türlerinden biri seçilir:

İlk Başvuru: Eğer sistemi ilk kez kullanıyorsanız veya yeterlilik birimiyle ilgili ilk defa bir başvuruda bulunulacaksa İlk Başvuru butonuna tıklayıp karşınıza çıkacak formu doldurabilirsiniz.

Birim Birleştirme: Daha önce başarılı olduğunuz birimleri belgeleyerek belgelendirme işleminize devam etmek istiyorsanız Birim Birleştirme butonuna tıklayıp karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz. 

Tekrar Başvuru: İkinci veya üçüncü sınav hakkınızı kullanmak istiyorsanız Tekrar Başvuru butonuna tıklayıp karşınıza çıkacak formu doldurabilirsiniz.

Yeni Belge Başvurusu: Bir belge başvurunuz var ve farklı bir yeterlilikte yeni belge başvurusunda bulunmak istiyorsanız Yeni Belge Başvurusu butonuna tıklayıp karşınıza çıkacak formu doldurabilirsiniz.

Yeniden Belgelendirme: Mevcut belgenizin süresini uzatmak için, belge bitiş tarihi yaklaştıysa Yeniden Belgelendirme butonuna tıklayarak karşınıza çıkacak formu doldurabilirsiniz.

Başvuru türü seçildikten sonra, karşınıza çıkan başvuru formu üzerinden, başvuru yapılacak ilgili yeterlilik ve birimler seçilir, zorunlu alanlar doldurur ve başvuru süreci tamamlanır.  

• Ödeme Bilgilerinin Girilmesi (Satın Alma)

Ödeme aşamasına geçmek için başvurunun öncelikle tamamlanması gerekmektedir.  Başvuru sonrasında BTA web sayfamızda ‘’Online başvuru ve ödeme’’ kısmında belirtilen banka hesaplarına ödemenin yapılarak dekont BTA mail adresine(borcelikteknikakademi@borcelik.com) iletilmelidir. İletilen dekonta istinaden hizmete ait e-fatura, BTA tarafından kesilerek sizlere e-mail aracılığı ile gönderilecektir.

 

• Sipariş Onayı 

Başvuru, ödeme ve faturalama süreçleri sonrasında başvuru süreci tamamlanmış olmaktadır. Bu süreç sonrasında BTA yetkilileri aday ile iletişime geçerek sınav planlamasını yaparak adaya bilgi vermektedir. Sınav tarih, saat, sınav yeri gibi bilgiler adaya SMS yolu ile bildirilmektedir.  

 

 

 

• Teslimat Süreci

Mesleki Yeterlilik Süreçleri ile ilgili olarak BTA’nın, 2 ay içerisinde ilk sınav planlamasını yapma ve 1 yıl içerisinde kişinin sınav süreçlerini tamamlama taahhüdü bulunmaktadır. Kişi sınava girip belge almaya hak kazanması durumunda Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun talep etmiş olduğu belge ücretini yatırarak belge orijinali talep edebilmektedir. Belge BTA’ya ulaşması sonrasında 10 gün içinde imza karşılığında belge kişiye teslim edilir.

Eğitim süreçlerinde ise eğitimin tamamlanması sonrasında eğitim sertifikaları 1 ay içinde temin edilir.

 

 

• Sözleşmelerin Saklanması

Satın aldığınız hizmete ilişkin olarak satıcı ve alıcı arasında elektronik Başvuru formu ve Belge Kullanım Sözleşmesi akdedilmektedir. Başvurunun onayı sonrasında yazılım üzerinden otomatik sms ile size bilgilendirme yapılır. Ayrıca kullanıcı olarak https://borcelik.voc-tester.com/basvuru adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak ‘’Online Aday İşlemleri/Başvuru Bilgilerim’’ menüsünden sözleşmeye erişilebilmektedir.

Bu belgeler Borçelik teknik Akademi kayıtlarında 10 yıl süreyle saklanır.

• Sipariş Bilgilerinin Değiştirilmesi veya Sipariş İptali

Hizmete ilişkin değişiklik veya iptal durumlarında https://borcelik.voc-tester.com/basvuru adresinden aday girişi kısmında kullanıcı adı ve şifre girişi yapılarak ‘’online aday işlemleri’’ kısmından yapılabilmektedir.  

 

• Sipariş Özeti 

Aday başvuru yapacağı yeterlilik seçip bilgileri doldurduktan sonra en alt kısımda başvuru işlemini tamamlamadan önce ödeyeceği ücret ve detayları ‘’sipariş özeti’’ kısmından kontrol edebilir. Kontrol sonrası ‘’başvuru işlemini tamamla’’ diyerek süreci tamamlayabilmektedir.

 

 

• Gizlilik Kuralları

 

Kişisel verilerinizin korunması konusundaki hassasiyetinizi paylaşıyoruz ve bu kapsamda verilerinizi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda öngörülen usul ve esaslar ile hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olarak saklıyoruz. 

 

 

• Alınan Hizmet İle İlgili Olası Uyuşmazlıkların Çözümü

 

Şirketimize yönelteceğiniz her türlü taleplerinizi öncelikli olarak 0 (224) 324 48 00 numaralı hat üzerinden veya borcelikteknikakademi@borcelik.com adresi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Başa Dön